عزم ویژه شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان برای حمایت از خوشه های کسب و کار

عزم ویژه شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان برای حمایت از خوشه های کسب و کار
چهارمین جلسه شورای راهبری خوشه کفش اصفهان به صورت ویژه با حضور مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان در آغاز این نشست، پریچهر سلطانی ضمن تقدیر از فعالیت های شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان در ساماندهی خوشه های کسب و کار و به ویژه خوشه کفش گفت: برای معرفی هرچه بیشتر صنعت کفش اصفهان به مسوولین کشور، بهتر است فضای مناسبی برای انعکاس اخبار و مشکلات صنعت کفش اصفهان در روزنامه "صمت" اختصاص داده شود. وی افزود: این موضوع می تواند نقش مهمی در تقویت اطلاع رسانی و ارتقاء جایگاه اجتماعی فعالان صنعت کفش اصفهان داشته باشد.
همچنین درادامه مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از نقش بانوان در فرآیند تولید رویه کفش به ویژه در قالب مشاغل خانگی مطلع شد.
 دراین نشست محمد جواد بگی، با اشاره به مشکلات بخش های تولیدی و صنعتی استان گفت: نحوه حمایت دولت از حق بیمه سهم کارفرما در کارگاه های خرد، قاچاق کالا و مالیات بر ارزش افزوده که نقش به سزایی در افزایش قیمت تمام شده بخش های تولیدی دارد، از مهمترین چالش های موجود در صنعت کشور است که باید به منظور دستیابی به اهداف چشم انداز بیست ساله کشور، با جدیت پیگیری و مرتفع گردد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی اصفهان در ادامه با مدیران واحدهای تولیدی و رئیس اتحادیه کفش اصفهان به منظور رفع مشکلات این بخش، به بحث و تبادل نظر پرداخت و مقررشد موارد ذکر شده در قالب گزارشی از مشکلات صنعت کفش اصفهان، توسط عامل توسعه خوشه کفش به شرکت شهرک های صنعتی استان ارائه گردد.
سید مقداد سید محمدی، عامل توسعه خوشه کفش اصفهان نیز با ارائه گزارشی از روند پیشرفت برنامه های توسعه ای اجرا شده در این خوشه از ابتدای شکل گیری تا پایان سال دوم؛ به بیان شرح فعالیت، نتایج و دستاوردهای حاصل از این خوشه  و همچنین ارائه برنامه های پیش بینی شده در شورای هماهنگی برای توسعه خوشه در سال سوم و شرایط خروج عامل توسعه از خوشه پرداخت.
 در ادامه این نشست نماینده دانشگاه هنر نیز پیشنهاد داد: دانشگاه هنر در حمایت و توسعه فعالیت های علمی و نقش آفرینی دانشجویان در ایجاد مرکز مدلینگ و طراحی در اصفهان و توسعه حوزه فعالیت های این مرکز در کشورهمکاری کند.
نماینده اداره کل اموزش و پرورش استان اصفهان نیز از اختصاص بودجه برای تجهیز هنرستان های بیشتر در سطح اصفهان برای جذب و پذیرش دانش آموزان در رشته تولید کفش خبر داد.
در ادامه زاهدی، رئیس اتحادیه کفش اصفهان ضمن تقدیر از فعالیت های شرکت شهرک های صنعتی اصفهان و عامل توسعه خوشه کفش در دو سال اخیر و نقش مهم اجرای این فعالیت ها در احیای صنعت کفش استان، خواستار حمایت بیشتر شرکت شهرک های صنعتی اصفهان از برنامه های پیش بینی شده برای این صنعت شد.